KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15989219
nr 1598 9219
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Akvarell, "Sommar". Signerad, daterad 1975, bladets mått: 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 35x33 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:18:25
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin